senzor proti vytopení

Kde umístit Z-Wave záplavový senzor?

Kde umístit Z-Wave záplavový senzor?

Konečně jste se rozhodli pro koupi Z-Wave záplavového senzoru pro Váš inteligentní dům nebo se zahráváte s myšlenkou obstarat si jeden? Poradíme vám místa a místnosti v domě kde je vhodné takový senzor umístit.

Prádelna

Umístění záplavového senzoru v blízkosti pračky je jedno z nejužitečnějších využití takového senzoru. Proč? Pračka je jedno z velmi často využívaných zařízení a není překvapující když se poškodí. Podle statistik se pračka zvykne pokazit v průměru každých 7-8 let. Takže pokud vlastníte starší pračku zvažte, zda není vhodné použít záplavového senzoru právě v blízkosti pračky. A jelikož nikdy nevíte kdy se může pračka pokazit právě Vám a tak zabraňte potencionálnímu vytopení.

Koupelna

Toaleta je určitě jedním z nejlepších vynálezů všech dob ale také hodně krát může způsobit vytopení domácnosti. Zpravidla se taková situace stane v nejnevhodnější době například v době kdy jste v práci nebo přes noc. Takové vytopení může způsobit poškození podlah vodou, také může způsobit plísně v celé koupelně a vytvořit nebezpečné situace díky kluzkým podlahám.

Umístěte senzor Z-Wave vody pod dřez zvláště pokud víte, že vaše umyvadlo obsahuje problematické potrubí náchylné k prasknutí. Vzhledem k tomu, že výměna potrubí je finančně náročná záležitost jako vhodná alternativa se jeví použití záplavového senzoru. Ba co víc použitím kombinace Z-Wave záplavového senzoru a Z-Wave regulátoru průtoku vody je možné dotáhnout automatizaci bydlení do takového stádia, že v případě detekce vody regulátor průtoku vody hned uzavře hlavní přítok vody.

Kuchyně

Kromě pračky je myčka nádobí dalším z najpoužívateľnejších elektrických spotřebičů v domácnosti. Místo u myčce je běžně přehlížené místo, které může být velmi rychle vytopené vzhledem k tomu kolik vody takovou myčkou proteče. Proto se může velmi rychle stát, že voda si najde cestou ven z myčky nádobí. Díky Z-Wave záplavových senzoru ve spolupráci ze Z-Wave zásuvkou můžete posunout automatizaci na takový level, že při detekci úniku vody hned odpojíte myčku od elektřiny pomocí Z-Wave zásuvky.

Suterén

Typický kotel má obvyklou životnost kolem 12 let předtím, než je třeba jej nahradit. Umístěte Z-Wave záplavový senzor v blízkosti kotle a vyhněte se většímu poškození tak důležitého zařízení jako kotel dozajista je. Některé záplavové senzory kombinují několik senzorů jako je například i teplotní senzor, který v případě detekce poklesu teplot v blízkosti kotle může indikovat dysfunkci kotle.

Sledování hladiny vody

Z-Wave záplavový senzor, který obsahuje kabelové sondy nebo senzor, ke kterému je takové sondy lze připojit lze využít i ke sledování hladiny v nějaké vodní nádrži a to tak , že sondy spustíme do určité výše, nad kterou nechceme aby se voda dostala a případě, že hladina vody dosáhne tuto výšku uživatel dostane oznámení.

Tak to byly naše typy pro využití Z-Wave záplavových senzorů v domácnosti. Pokud máte nějaké neobvyklé využití pro Z-Wave záplavový senzor neváhejte se s ním podělit s námi.

6 položek celkem

Cena

3851786
13851786

Značky

Položek k zobrazení: 6
Externí sonda - AEOTEC Lasso Sensor (ZWA007)
405 Kč –5 %
385 Kč

 Dlouhý senzor pro detekci velmi malého množství tekutiny Komplexní detekce Na použití dokovacího  Aeotec Water Sensor Dock  pro záplavový senzor...

999625
AEZW160 media 001
Novinka
990 Kč

Přídavný modul pro Aeotec senzor vytopení 6, který umožní sledovat únik vody na 2 místech, například pod myčkou a umyvadlem zároveň.

AEOEZW160
záplavové čidlo Z WAVE
1 090 Kč

Bezdrátový chytrý senzor proti vytopení S jeho pomocí dokážete vzdáleně hlídat, zda nedošlo k poškození vodovodní instalace.   Unikátní Zwave detektor proti vyplavení....

91
fibaro flood sensor
1 799 Kč –17 %
1 490 Kč

24 karátové zlato, odolná konstrukce a neuvěřitelně sofistikovaný systém kombinující několik senzorů pro život bez starostí. FIBARO Detektor zaplavení je přitom ultra kompaktní...

162
aeotec z wave water sensor 6 packaging
Novinka
Aeotec senzor vytopení
Skladem (>5 ks)
1 590 Kč

Senzor vytopení od Aeotecu přináší již známou kvalitu v novém balení. Výborný senzor s možností rozšíření o 2 sondy.

AEOEZW122
Záplavový senzor - FIBARO Flood Sensor (FGFS-101 ZW5)
1 786 Kč

Prodejní kód: FIB_FGFS-101-ZW5-354Ultimátní Z-Wave senzor záplavy, teploty a naklonění.Upozorní při detekci vody a záplavyKvalitní provedení čidlaUnikátní plovoucí...

999354