senzor proti vytopení

Kde umístit Z-Wave záplavový senzor?

Kde umístit Z-Wave záplavový senzor?

Konečně jste se rozhodli pro koupi Z-Wave záplavového senzoru pro Váš inteligentní dům nebo se zahráváte s myšlenkou obstarat si jeden? Poradíme vám místa a místnosti v domě kde je vhodné takový senzor umístit.

Prádelna

Umístění záplavového senzoru v blízkosti pračky je jedno z nejužitečnějších využití takového senzoru. Proč? Pračka je jedno z velmi často využívaných zařízení a není překvapující když se poškodí. Podle statistik se pračka zvykne pokazit v průměru každých 7-8 let. Takže pokud vlastníte starší pračku zvažte, zda není vhodné použít záplavového senzoru právě v blízkosti pračky. A jelikož nikdy nevíte kdy se může pračka pokazit právě Vám a tak zabraňte potencionálnímu vytopení.

Koupelna

Toaleta je určitě jedním z nejlepších vynálezů všech dob ale také hodně krát může způsobit vytopení domácnosti. Zpravidla se taková situace stane v nejnevhodnější době například v době kdy jste v práci nebo přes noc. Takové vytopení může způsobit poškození podlah vodou, také může způsobit plísně v celé koupelně a vytvořit nebezpečné situace díky kluzkým podlahám.

Umístěte senzor Z-Wave vody pod dřez zvláště pokud víte, že vaše umyvadlo obsahuje problematické potrubí náchylné k prasknutí. Vzhledem k tomu, že výměna potrubí je finančně náročná záležitost jako vhodná alternativa se jeví použití záplavového senzoru. Ba co víc použitím kombinace Z-Wave záplavového senzoru a Z-Wave regulátoru průtoku vody je možné dotáhnout automatizaci bydlení do takového stádia, že v případě detekce vody regulátor průtoku vody hned uzavře hlavní přítok vody.

Kuchyně

Kromě pračky je myčka nádobí dalším z najpoužívateľnejších elektrických spotřebičů v domácnosti. Místo u myčce je běžně přehlížené místo, které může být velmi rychle vytopené vzhledem k tomu kolik vody takovou myčkou proteče. Proto se může velmi rychle stát, že voda si najde cestou ven z myčky nádobí. Díky Z-Wave záplavových senzoru ve spolupráci ze Z-Wave zásuvkou můžete posunout automatizaci na takový level, že při detekci úniku vody hned odpojíte myčku od elektřiny pomocí Z-Wave zásuvky.

Suterén

Typický kotel má obvyklou životnost kolem 12 let předtím, než je třeba jej nahradit. Umístěte Z-Wave záplavový senzor v blízkosti kotle a vyhněte se většímu poškození tak důležitého zařízení jako kotel dozajista je. Některé záplavové senzory kombinují několik senzorů jako je například i teplotní senzor, který v případě detekce poklesu teplot v blízkosti kotle může indikovat dysfunkci kotle.

Sledování hladiny vody

Z-Wave záplavový senzor, který obsahuje kabelové sondy nebo senzor, ke kterému je takové sondy lze připojit lze využít i ke sledování hladiny v nějaké vodní nádrži a to tak , že sondy spustíme do určité výše, nad kterou nechceme aby se voda dostala a případě, že hladina vody dosáhne tuto výšku uživatel dostane oznámení.

Tak to byly naše typy pro využití Z-Wave záplavových senzorů v domácnosti. Pokud máte nějaké neobvyklé využití pro Z-Wave záplavový senzor neváhejte se s ním podělit s námi.

5 položek celkem

Cena

9901643
19901643

Značky

Položek k zobrazení: 5
AEZW160 media 001
Novinka
990 Kč

Přídavný modul pro Aeotec senzor vytopení 6, který umožní sledovat únik vody na 2 místech, například pod myčkou a umyvadlem zároveň.

AEOEZW160
záplavové čidlo Z WAVE
1 090 Kč

Bezdrátový chytrý senzor proti vytopení S jeho pomocí dokážete vzdáleně hlídat, zda nedošlo k poškození vodovodní instalace.   Unikátní Zwave detektor proti vyplavení....

91
fibaro flood sensor
1 799 Kč –17 %
1 490 Kč

24 karátové zlato, odolná konstrukce a neuvěřitelně sofistikovaný systém kombinující několik senzorů pro život bez starostí. FIBARO Detektor zaplavení je přitom ultra kompaktní...

162
aeotec z wave water sensor 6 packaging
Novinka
Aeotec senzor vytopení
Skladem (>5 ks)
1 590 Kč

Senzor vytopení od Aeotecu přináší již známou kvalitu v novém balení. Výborný senzor s možností rozšíření o 2 sondy.

AEOEZW122
Záplavový senzor - FIBARO Flood Sensor (FGFS-101 ZW5)
2 053 Kč –19 %
1 643 Kč

Prodejní kód: FIB_FGFS-101-ZW5-354Ultimátní Z-Wave senzor záplavy, teploty a naklonění.Upozorní při detekci vody a záplavyKvalitní provedení čidlaUnikátní plovoucí...

999354