Z-WAVE
Otevřený protokol Z-Wave je dokonalým nástrojem pro automatizované řízení přístrojů chytré domácnosti a hraje dominantní roli ve světě Internetu věcí (Internet Of Things - IoT). Jeho klíčovým benefitem je možnost využití zařízení různých výrobců při zachování jejich vzájemné kompatibility a jednoduchého ovládání.
Pomocí jedné centrální jednotky Z-Wave snadno spojíte různorodé produkty a budete je pohodlně a interaktivně spravovat z počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Dalším benefitem uvedeného systému je razantní snížení pořizovacích nákladů k automatizaci celého domova a široké možnosti budoucího rozšíření.
Hlavní benefity
- spolehlivá a bezpečná bezdrátová komunikace
- kooperace zařízení mnoha různých značky (kompatibilita musí být povolena ze strany výrobců konkrétních produktů)
- snadná instalace vlastními silami
- minimální spotřeba elektrické energie
- ovladatelnost na dálku přes internet i lokálně z domova
- velké množství dostupných zařízení
- nízké pořizovací náklady a snadná rozšiřitelnost
- vyžaduje pouze řídící jednotku, a čidla, jež využijete
Jaká zařízení lze obsluhovat?
Protokol Z-Wave využívají termostaty, čidla (teplota, vlhkost, intenzita světla, CO2), senzory pohybu, alarmy, osvětlení, klimatizace, vzduchotechnika, měřiče spotřeby energie, IP kamery, zámky na dveře, elektrické zásuvky, ovladače audio/video techniky či moduly pro ovládání žaluzií, rolet a garážových vrat.
Jak funguje bezdrátové spojení?
V Evropě využívá Z-Wave bezdrátový přenos na frekvenci 868,42 MHz. Je proto rezistentní vůči rušení od WiFi na frekvencích 2,4 i 5 GHz, stejně jako mikrovlnek a dalších zařízení. Běžný dosah řídící jednotky je 100 metrů ve venkovním prostoru a 50 m uvnitř budovy. Jelikož je však využívána topologie sítě typu Mesh, jednotlivá zařízení si předávají signál také mezi sebou a tím efektivně dosah navyšují – čím více máte zařízení, tím větší máte dosah.
Z hlediska dopadů na lidský organismus je důležité také minimální vyzařování. Produkty Z-Wave mají 4000× nižší vyzařování ve srovnání s mobilními telefony.
Značky
Dvojrámeček pro všechny Walli prvky. Neobsahuje difuzor na LED, ten je nutné sundat z jedno rámečku nebo dokoupit!
Bypass (modul přemostění zátěže) umožňuje modulu Fibaro Dimmer FGD211 zapojení zdrojů světel s minimální zátěží. Určeno pro obvody s napětím: 230 V +/-10 % 50 Hz
Fibaro FGWEEU-021 Walli RJ45 je Ethernetová zásuvka pro zachování jednotného designu rámečků zásuvek a doplňuje tak ostatní produkty řady Fibaro Walli. Zásuvku nelze...
Fibaro koaxiální zásuvka je televizní zásuvka v jednotném designu FIBARO Walli.bez Z-Wave nepodporuje žádný komunikační protokolnelze ovládat a nastavovat scény
Přídavný modul pro Aeotec senzor vytopení 6, který umožní sledovat únik vody na 2 místech, například pod myčkou a umyvadlem zároveň.
Miniaturní binární senzor se 2 vstupy a se 2 výstupy. Dále obsahuje 1-wire vstup pro teplotní a vlhkostní čidla. Napájení 9–30 V.
Senzor dveří a oken od výrobce Neo Coolcam najde uplatnění v automatizaci pro alarm nebo informaci, zda jsou okna a dveře zavřená. využít lze i pro přehled, kdy vaše dítě přišlo...