Aeotec Nano ovladač motorů

1 590 Kč –8 %
NanoShutter 01
1 590 Kč –8 % 1 450 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.5.2024

Žaluziový modul od společnosti Aeotec přináší v pevném těle a za výhodnou cenu možnost jednoduchého přidání Vašich rolet do Z-Wave systému a jejich následné ovládání. S podporou Z-Wave Plus se rovněž postará o zesílení Vašeho Z-Wave signálu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ovládanie-roliet-a-garníž

Ovládání rolet a žaluzií v systému Z-Wave není nic složitého. Aeotec, jako výrobce Z-Wave modulů má na to také své řešení a tím je Nano Shutter. Je to jednoduchý způsob, jakým připojit vaše elektrické rolety, garnýže či markýzy do systému Smart Home.

Instalace tohoto zařízení je opravdu jednoduchá. Stačí otevřít vypínač, kterým ovládáte žaluzie a podle jednoduché schématu zapojit tento modul, následně do modulu připojíte zpět vypínač, který samozřejmě funguje i nadále tím klasickým způsobem. Přidání modulu Vám však dá okamžitě možnost ovládat dané zařízení přes řídicí jednotku Z-Wave a také přidávat chování žaluzií do různých scén.

Screen Shot 2018-10-18 at 11.00.55

Balení Aeotec Nano Shutter je tak, jak to již při Aeotec výrobcích bývá, velmi jednoduché, elegantní a hlavně ekologické. Jednoduchá papírová krabička se základními údaji, uvnitř krátký manuál a samotný modul.Aeotec Nano Shutter balenie

Samotný modul je dostatečně pevný a vejde Vám do 6cm krabičky pod vypínač (rozměry má 44 x 40 x 20 mm). Jeho konektory jsou také pevné a kabely je možné pořádně připevnit. Tento modul, tak jako všechny ostatní moduly z portfolia Nano má oddělený vstup na napětí spínání. To v praxi znamená, že tento modul můžete používat k ovládání 12V žaluzií, ale i 24V a 230V. Napájení je však v tomto případě nutné pomocí 230V.

Aeotec Nano ovládač žalúzií       Aeotec Nano shutter

 

Aeotec má na svých NANO modulech také výborně vyřešené přidávání do Z-Wave systému. Není nutný ten standardní trojklik. Nano moduly se přidávají pouhým stisknutím tlačítka na přední straně. Jednoduché řešení a opravdu funguje. Po přidání Vám toto tlačítko funguje jako nouzový ovladač žaluzie (jedno tlačení -dole, další stisk -stop, další stisk -Horní) Na přední straně také najdete LED diodu, která opravdu pomůže zjistit stav zařízení.

Aeotec Nano switch pridávanie zariadenia

Porovnáme-li velikost Aeotec NANO modulů s těmi od Fibara, můžeme vidět, že tyto moduly jsou mírně větší. Není to nic kritické a ve většině případů to má i důvod. V tomto případě je za tím opět výkon a tento modul dokáže ovládat motory až do 2,5A. Ve srovnání s modulem od Fibaro, který ovládá 1,7 je to výrazný rozdíl, ne vždy však potřebný.

Aeotec VS Fibaro

Použití:

Tento modul je možné použít obecně na ovládání motorů. Jde zejména o motory v roletách, žaluziích, ale i markýzách (záleží na typu motoru). Jelikož dokáže ovládat 24V i 230V zařízení, může být použit i pro řízení vnitřních rolet, které jsou standardně právě 24V. Právě možnost ovládat i 24V i 230V ho odděluje od konkurence. Modul neměří spotřebu a tím pádem ji ani nejsou vykazovány do řídící jednotky.

Funkčnost v systémech:

Modul lze použít v běžných Z-Wave systémech, avšak v některých s určitými omezeními. Tato omezení souvisí zejména s tím, že modul nelze nastavit do fungování se "žaluziemi", tedy tak, abychom věděli přes systém jednoduše naklánět i lamely. Rovněž v souvislosti s tím, že modul neměří spotřebu, nelze nějakým způsobem provést kalibraci a tedy otevírání a zavírání rolet třeba jen do půlky je možné přes scénu nebo pokud to děláte manuálně, tak je to možné pomocí zastavení rolety v té správné pozici.

 

V systému Fibaro je tento Nano Shutter rozpoznán jako klasická roleta, tedy s možností jejího ovládání nahoru / dolů. Posuvník v tomto případě nefunguje. Parametry přítomny nejsou, avšak je možné jejich manuálně doplnit a nastavit.

Screen Shot 2018-10-18 at 09.25.01

V systému Zipato je modul rozpoznán detailnější a má už i nahrané parametry, které je možné jednoduše měnit. Modul je také možné ovládat na úrovni nahoru a dolů a posuvník není zcela funkční.

Screen Shot 2018-10-18 at 09.30.45       Screen Shot 2018-10-18 at 09.29.49

 

Systém hommie, jak to už bývá zvykem, podporuje vše stejně, bez rozdílu barvy :) Tedy po přidání modulu do systému Home modul funguje jako všechny ostatní žaluziové moduly. Je možné ho ovládat směrem nahoru, dolů a zastavit.

aeotec a homee

Plusy:

+ Nejlepší konstrukce z konkurenčních modulů
+ Dobrý poměr cena / výkon
+ Možnost ovládat 24V i 230V motory
+ Vyšší výkon
+ Nejvyšší forma zabezpečení S2

Zápory:

- nelze nastavit na ovládání lamel
- není možné používat posuvník na nastavení polohy (může být dostupne později)
- neměří spotřebu

Vyhodnocení:

Moduly od Aeotecu jsou známé tím, že mají široké použití a dobrou cenu. Jinak to není ani v tomto případě. Chybějící měření energie a možnost nastavovat lamely předurčuje toto zařízení tam, kde standardně potřebujete jen zavírat a otevírat stínění, tedy například tam, kde používáte rolety (bez možnosti ovládání lamel). Pro takové použití je tento modul i díky své ceně opravdu jedinečný. Taktéž je vhodný pro použití na ovládání vnitřních 24V rolet.

Doplňkové parametry

Kategorie: Z-WAVE
Napájanie: 120VAC - 240VAC, 50Hz - 60Hz
Výkon: 2x 2.5A
Rozmery: 44 x 40 x 20 mm
Úroveň zabezpečenia komunikácie: S2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: